Hakkımızda

AGL - Tarım bir AĞAÇLI Şirketler Grubu kuruluşudur.
Bir aile şirketi olarak yönetilen ve Ağaçlı Şirketler Grubu kuruluşu olan AGL, Avrupa Merkez Ofisi Almanya'nın Haiger şehrinde bulunan ve Aksaray / Türkiye'de üretim yapan Tarım Makinesi üreticisidir. FORTUNE 500 TÜRKİYE listesinde ilk 200 içerisinde yer alan AĞAÇLI A.Ş.1964 yılında benzin, mazot, madeni yağ ürünlerinin satışı ve lojistik sektörü ile iş hayatına başlamıştır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk turistik tesislerini kurmuştur.Şu anda AĞAÇLI akaryakıt olarak PO (OMV Petrol Ofisi A.Ş.) ve Shell (Shell & Turcas) bayilikleriyle hizmet vermektedir. Bunların yanında, kendi tankerleri ile çeşitli devlet kurumlarına ve kurumsal müşterilerine akaryakıt dağıtımı yapmaktadır. Dünyanın en büyük tütün mamülleri üreticilerinden biri olan JTI (Japan Tobacco International) şirketinin Türkiye pazarında 16 şehirde distribütörlüğünü üstlenmiştir. Buna ek olarak gıda sektöründe dünya markası olan Coca-Cola’nın da bölge distribütörlüğünü yapmaktadır. Ağaçlı Lojistik bugün güçlü bir tır filosuna sahiptir. Otomotiv taşımacılığında Ford başta olmak üzere birçok otomotiv markalarının Türkiye, Asya ve Avrupa taşımacılığını yapmaktadır. Ayrıca tenteli tır filosu ile dünyadaki büyük markaların lojistik ihtiyacı karşılanmaktadır. Bunun yanı sıra Ağaçlı Lojistik olarak Aksaray’da FIAT yetkili bayisi olarak hizmet vermektedir.
İleri Mühendislik ve Know-How
200'den fazla çalışanı ve yaklaşık 40 mühendisiyle, en son teknoloji, yüksek kalite standartlarına sahip tarım makineleri geliştirmek için kullanılmaktadır. AGL, çiftçilerimizin ihtiyaçlarını karşılayan çözüm ve sonuç odaklı makineler üretmek için birincil görev üstlendi.
Güven
Seri üretim, sürekli kalite ve son kontroller en yüksek kalite standartlarını ve verimli üretimi garanti eder. AGL Tarım Makinaları yüksek düzeyde entegrasyon, kapsamlı yedek parça temini ve organizasyonunu içerir.
30+ YILLIK SEKTÖR
TECRÜBESİ
200+ TECRÜBELİ
ÇALIŞAN
40+ TECRÜBELİ
MÜHENDİS